دکتر محمدرضا انصاری

۵ اشتباه رایج در برندینگ را بهتر بشناسید

۵ اشتباه رایج در برندینگ را بهتر بشناسید

در دنیای امروز اهمیت  و ضرورت برند و برندینگ بیش از هر زمان دیگری است. گرچه وفاداری مشتریان به نسبت دهه های قبل بسیار کاهش یافته است و بسیار تنوع طلب شده اند منتها بنا به دلایل بسیار زیادی مشتریان حاظر نیستند از نام های تجاری ناشناخته که اطمینانی به آن ندارند استفاده نمایند.

امروزه برندینگ بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است تا بتواند مخاطب تنوع طلبی را که هر روز با هجمه بسیار زیاد تبلیغات روبرو می شود و نسبت به تبلیغات گارد گرفته است را تحت تاثیر قرار دهد. کسب و کارها امروزه اهمیت برندینگ را درک کرده اند و در راستای تبدیل شدن به یک برند محبوب تلاش های بسیاری می کنند. اما مشکل اینجاست که در مسیر تلاش برای برندسازی و تبدیل شدن به یک برند محبوب اشتباهاتی صورت می گیرد که نه تنها تلاش ها را بی ثمر می کند بلکه عواقب ناگواری برای آن کسب و کار در پی خواهد داشت! در این مقاله برخی از این اشتباهات رایج برندینگ را برایتان تشریح می کنم.

۱– عدم شناخت دقیق مخاطب هدف (Target audience )

هر کسی که به محصول ما نیاز دارد، لزوما مشتری ما نیست! بدترین اشتباهی که کسب و کارها انجام می دهند تلاش برای راضی نگه داشتن همه آنهایی است که به محصولشان نیاز دارند. در واقع تلاش برای راضی نگه داشتن همه به معنای از دست دادن منابع بسیار زیادی برای بدست آورند مشتریانی است که مخاطب اصلی برند ما نیستند. به بیان ساده یعنی از دست دادن منابع برای بدست آوردن مشتریانی که ارزش چندانی برای برند ما ندارند. شما باید بتوانید مخاطبان هدف خود را بطور دقیق مشخص کنید و آنها را بخوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید، رفتارشان را به خوبی بشناسید و شناخت دقیقی از مشتریانتان داشته باشید. شما می بایست به دغدغه ها، نیازها، خواسته ها، سلایق و علایق، سرگرمی ها، تفریحات و انتظارات مشتریانتان کاملا آگاه باشید.

۲-نداشتن یک قول مشخص و یا عدم پایبندی به قول برند ( Brand promise )

بسیاری از کسب و کارها قول مشخصی به مخاطبان هدف خود نمی دهند. در نتیجه مخاطب هدف دلیلی برای انتخاب آنها نسبت به رقبایشان پیدا نمی کند. شما وقتی به مخاطب هدف تان هیچ قولی نمی دهید در واقع هیچ دلیلی برای اینکه شما را برگزیند به او نمی دهید. بدتر اینکه برخی کسب و کارها قول هایی به مخاطب هدفشان می دهند که به آن عمل نمی کنند و همین باعث بی اعتمادی مخاطبان هدف نسبت به آنهاست. هیچگاه به مخاطبتان قولی ندهید که نمی توانید اجرا نمایید.

۳-کپی کاری و تقلید محض از رقبا

با توجه به اینکه خلاقیت و نوآوری هم هزینه بردار است و هم مشمول زحمات بسیاری می شود، عمده کسب و کارها تلاش می کنند از رقبایشان کپی کنند و به جای تلاش برای خلاقیت، سعی بر کپی کاری دارند. در نتیجه تمایزی در اکثر کسب و کارها مشاهده نمی شود و برندی موثر و محبوب شکل نمی گیرد.

۴-عدم تخصیص هزینه مناسب برای برندینگ

در بسیاری موارد مشاهده می شود که کسب و کارها محصولات بسیار خوبی دارند اما به دلیل عدم اعتقاد به تبلیغات و همچنین بی توجهی به برندینگ، هزینه کافی برای این حوزه اختصاص نمی دهند. در نتیجه رقبا خیلی راحت سهم بازار آنها را به خود اختصاص می دهند.

بسیاری از کسب و کارها هنوز هم اعتقاد دارند ” کیفیت می فروشد” ! امروزه کیفیت حق مشتری است و یک حق طبیعی محسوب می شود. در نتیجه کیفیت دیگر به تنهایی کارساز نخواهد بود.

۵-فعالیت های برندینگ برای دل صاحبان و مدیران کسب و کار

در بسیاری موارد مشاهده می شود که فعالیت های برندینگ و بخصوص کمپینهای تبلیغاتی متناسب با سلایق و مزاج مدیران و صاحبان کسب و کار ساخته می شود.

به عبارت دیگر متولیان برندینگ بیشتر به دنبال خشنود کردن مدیران و صاحبان کسب و کار هستند نه به دنبال جلب نظر مخاطبان هدفی که کسب و کار به خاطر آنها ایجاد شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

۵ اشتباه رایج در برندینگ را بهتر بشناسید

نوع مطلب : رایگان

244بار از این موضوع بازدید شده است

1 نفر این موضوع را پسندیده اند

0 دیدگاه برای این موضوع ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *