دکتر محمدرضا انصاری

مشاوره برندینگ چیست و چگونه به کسب و کار ما کمک می کند؟

مشاوره برندینگ چیست و چگونه به کسب و کار ما کمک می کند؟

مشاوره برندینگ بهترین روش و راهکارهایی که میتوان به عنوان استراتژی برندسازی استفاده کرد را به ما معرفی میکند و به خوبی به شما نشان خواهد داد که با انتخاب یک برند برای شناخته شدن در میان مردم در بازارهای جهانی که مملو از برند های مختلف می باشد می توان رقابتی هدفمند برای رسیدن به بهترین جایگاه را برنامه ریزی کرد . مشاوره برندینگ با توانایی های متخصص خود میتواند برندینگ را به مرحله ی اجرا و موفقیت در مرحله ی نهایی تدوین کند.

درست است که برند شما مسلما نشان دهنده هویت شما نیز میباشد اما مشاوره برندینگ بیان میکند که مهم ترین چیز آن است که پس از استراتژی های شما ، باید دید که مخاطبانتان چه تعریفی از شما در ذهن دارند و در برخی موارد نیز برعکس می باشد باید دید که شما مخاطبانتان را چگونه تعریف میکنید.

مزایای برندینگ

نقش مشاوره برندینگ در کسب و کار

در شرایط کسب و کار امروز و رقابت‌های نزدیک سازمان‌ها، دیگر برندسازی یک عامل ضروری برای حیات کسب و کار شما است و در صورت برندسازی نکردن، باید منتظر تصرف شدن بازار مصرف توسط رقیبان خود باشید.

بنابراین برند خود را بسازید و به بازار و مشتریان نشان دهید که متفاوت هستید و می­‌توانید خواسته‌های مشتریان را برآورده کنید. برندها در ذهن مخاطب در مورد محصول، کیفیت و کمیت آن احساس ایجاد می­‌کنند. این احساس مشتریان، نشات گرفته از  استفاده محصولات و خدمات شما است و تعیین کننده در انتخاب بعدی مشتری بین برند‌های مختلف می شود.

برندینگ با داشتن یک برند قوی بر پایه یک ایده قوی آغاز می‌شود. ایده‌ای که شما و کارکنان تان را به کمک مشاوره برندینگ مناسب با کسب و کار شما دربرمی‌گیرد. برند شما به همه سازمان شما نفوذ می‌کند. وقتی سازمان شما با یک برند قوی آشکارسازی می‌شود، می‌تواند تمام اهداف خود را در برند نشان دهد و اطلاعات مفیدی را برای مشتریان فراهم آورد.

چرا مشاوره برندینگ مهم است؟

مشاوره برندینگ شما را در مسیر درست برندینگ یاری می نماید و می تواند به شما کمک کند که برند خود را به بهترین روش به مشتریان هدفمند خود معرفی کنید. در قسمت ذیل به چند دلیل برای اهمیت برندینگ اشاره می شود.

مشاوره برندینگ

برندینگ، راهی برای افزایش قدرت تشخیص

اکثر مردم تمایل دارند که با شرکت‌هایی وارد همکاری شوند که فعالیت آن‌ها در راستای نیاز آنهاست. از این رو اگر برندینگ شرکت شما ثابت و با تشخیص آسان باشد، می‌تواند به مردم کمک کند تا به راحتی در خرید محصولات یا خدمات شما تصمیم‌گیری نمایند. پس یکی از دلایل اهمیت برندینگ افزایش قدرت تشخیص است.

خاص بودن در بازار رقابتی

در بازار جهانی امروز، تک بودن برندها اهمیت بسزایی دارد. اکنون تصور کنید که شما در مرحله دیگری از رقابت هستید و سازمان شما در اقتصاد جهانی رقابت می‌کند. چگونه می‌توانید در میان هزاران سازمان مشابه در سراسر جهان ایستادگی کنید؟ مسلما استارت این کار با داشتن یک برند خاص و از پیش طراحی شده زده می‌شود.

داشتن عملکرد و ظاهر حرفه‌ای یک امر اجتناب ناپذیر در برندینگ

ایجاد یک برند با استفاده از عناصر بصری مانند یک لوگو راهی است که به نیازهای اولیه شما پاسخ می‌دهد و به مشتری می‌گوید که شما چه نوع شرکتی هستید و چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهید.

ظاهر حرفه‌ای باعث ایجاد اعتبار و اعتماد می‌گردد. زیرا مردم تمایل به خرید یا معامله با شرکتی را دارند که ظاهری حرفه‌ای و معتمد داشته باشد. بنابراین ایجاد وجهه مناسب برای برند با تاثیرگذاری در تصمیم‌گیری‌ها از جمله نکاتی است که اهمیت برند سازی را نشان می‌دهد.

برندینگ و تیم سازی

ایجاد انگیزه در کارکنان به کمک برندینگ

بسیاری از کارمندان شما به چیزی بیشتر از یک کار ساده نیاز دارند. هنگامی که کارمندان تکالیف و ماموریت و دلیل بودنشان را درک کنند، تمایل بیشتری خواهند داشت تا در مسیری که شما برای کار آنها تعیین کرده‌اید، با غرور قدم بردارند. داشتن یک برند قوی مانند یک پرچم قوی است که همه کارکنان در اطراف آن گرد آمده‌اند. داشتن یک استراتژی صریح و روشن برای برند، نظم و ترتیب لازم برای موفقیت کارکنان شما را فراهم می‌کند. در حقیقت یک استراتژی مناسب روشن می‌کند که کارکنان باید چگونه عمل کنند، چگونه برنده شوند و چگونه به اهداف سازمان دست یابند. بنابراین اهمیت برندینگ در الهام بخشی به کارکنان خواهد بود.

تبلیغات از طریق مشتریان

سودآورترین و مفید‌ترین بخش تبلیغات، یادآوردی و یا تکرار زبانی برند شرکت شما توسط مشتریان است. زیرا مردم معمولا دوست دارند در مورد برندهای مورد علاقه خود با دیگران صحبت کنند و از برندهای خاصی که برای پوشش، خوراک و … استفاده می‌کنند با اطرافیان خود به اشتراک بگذارند.

به عنوان مثال این امکان وجود دارد که در مورد کفش جدیدتان که خیلی دوستش دارید برای فردی صحبت بکنید ولی نام شرکت سازنده و برند آن را بخاطر نداشته باشید؟ مطمئناً در صورت علاقه اولین چیزی که در ذهن خواهید داشت، برند آن است. بنابراین اهمیت برندینگ در تاثیر ماندگاری نام آن در ذهن‌ها است.

ایجاد انتظار معقول از محصول

برندی که حیطه‌ی فعالیت آن واضح و روشن باشد، کار مشتری را آسان می‌کند. زیرا مشتریان نیز دقیقا می‌دانند که چه انتظاری باید از برند مورد نظر خود داشته باشند.

ارائه اهداف و وعده‌های کسب و کار به مشتری

هر چند بیشتر سازمان‌های کوچک از فکرکردن درباره‌ی یک برند خوب در معنای وسیع و تاثیر آن در کسب و کار غافل می‌شوند. اما به یاد داشته باشید که برند شما، معرف محصول شماست. شما یا کارکنانتان مجموعا یک برند هستید. پس برند نشان دهنده‌ی این است که شما چه چیزی را به مشتری ارائه می‌دهید. می‌توان گفت مشخص کردن اهداف و خدمات ک برند، یکی از نکات برجسته در اهمیت برندینگ است.

ایجاد شفافیت در کسب و کار

سرگردانی از یک ایده به ایده دیگری بدون هیچ‌گونه راهنمایی کار بسیار آسانی است اما مسیری طولانی برای رسیدن به اهداف ایجاد می‌کند. ولی داشتن یک استراتژی برندینگ خوب به شما کمک می‌کند با تمرکز بر چشم‌انداز آینده خود، به عنوان یک سازمان باقی بمانید. همچنین داشتن یک برند به شما کمک می‌کند استراتژیک عمل کرده و در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

برقراری ارتباط عاطفی با مشتریان

اهمیت برندینگ در برقرای ارتباط عاطفی با مردم است. از آنجایی که تصمیم‌گیری برای خرید، با عواطف و احساسات آدمی ارتباط مستقیم دارد. بنابراین این امکان وجود دارد که مشتری هنگام خرید محصولات برند شما، احساس خوبی کند و یک برند قوی به مردم کمک می‌کند که در هنگام ارتباط با شرکت، حس خوبی داشته باشند.

بالا بردن ارزش کسب و کار

آیا تا به حال به خدماتی که از برندهایی مثل کوکاکولا، اپل، فورد و…. دریافت می‌کنید، فکر کرده‌اید؟ آیا واقعا اجزا، محصولات و انبارها و کارخانه‌های آنها با کیفیت هستند؟ مسلماً این‌گونه نیست. و این برند شرکت‌هاست که آنها را از سایرین متمایز می‌کند، نه خدمات ارائه شده توسط آنها. بنابراین اهمیت برندینگ در ارزش‌گذاری این شرکت‌هاست. برند خود ارزشی به‌ وجود می‌آورد که کیفیت خدمات ارائه شده توسط شرکت‌ها را، فراتر از آنچه که هست، نشان می‌دهد.

گروه مشاوران انصاری به کمک یک تیم متخصص و با تجربه در حوزه برندینگ، فروش و مارکتینگ می تواند شما را در رسیدن به یک برند معتبر یاری نماید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مشاوره برندینگ چیست و چگونه به کسب و کار ما کمک می کند؟

نوع مطلب : رایگان

1207بار از این موضوع بازدید شده است

27 نفر این موضوع را پسندیده اند

0 دیدگاه برای این موضوع ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *