دکتر محمدرضا انصاری

برندینگ چیست و چه نقشی در رشد مشاغل دارد؟

برندینگ چیست و چه نقشی در رشد مشاغل دارد؟


در ابتدا با تعریف برند شروع می کنیم! برندسازی به تعبیری، یک روش بازاریابی است که در آن یک شرکت نام، نماد یا طرحی را ایجاد می کند که متعلق به خودش است و باعث شناسایی یک محصول و تمایز آن از سایر محصولات و خدماات است. برند سازی درواقع وعده شما به مشتری است و از آن جهت اهمیت دارد که در خاطر مشتریان باقی می ماند و می داند که از شرکت شما چه انتظاری داشته باشد. این راهی است که باعث شفاف سازی و تمایز شما از سایر رقبا می شود.
برندینگ می تواند در درک مشتری از محصولات شما اثر بگذارد و این باعث ایجاد مشاغل جدید و افزایش آگاهی از برند می شود. درواقع برندسازی استراتژی مداومی است که منجر به ایجاد ارزش ویژه در برند شما می شود. برندسازی به دلیل اثراتی که در شرکت شما ایجاد می کند برای تجارتتان بسیار مفید است. و می تواند شیوه نگاه مردم به نام تجاری شما، هدایت مشاغل جدید و افزایش آگاهی از برندتان را تحت تأثیر قرار دهد. برندسازی چیزی است که عناصری از روانشناسی مصرف کننده و همچنین بازاریابی را در خود جای داده است، بنابراین اثر آن بر انواع مشاغل متفاوت است. متأسفانه بسیاری از مشاغل نسبت به راه اندازی کسب و کار خود از روش ارتجاعی استفاده می کنند. در نتیجه آنها هرگز به سطح موفقیتی که در بازار آنها قابل دستیابی باشد، نخواهند رسید. بسیاری از مشاغل از مزایای برندسازی آگاه نیستند و یا فاقد مهارت لازم برای تدوین برنامه و استراتژی های بلند مدت هستند. از آنجایی که نام تجاری در رده های بلند مدت قرار می گیرد، غالبا سخت تر و هزینه بر است، اما صرف نظر از آن ممکن است شما را از سود احتمالی حاصل از گسترش کسب و کارتان باز دارد.
این به چگونگی بازدید محصولا شما توسط دیگران، سهامداران، کارمندان و عموم مردم اشاره دارد. نام تجاری کسب و کار تحت تأثیر عوامل مختلفی از قبیل نحوه عملکرد شرکت در بازار تا اینکه کارفرما تا چه میزان برای کسب و کار خود سرمایه گذاری می کند متغیر است. همه این موارد منجر به درک کلی شرکت شما از نگاه دیگران خواهد شد.

اثر برندینگ بر مشاغل

با پیشرفت فناوری، شرکت ها برای تقویت برند خود و رشد مشاغل به رسانه های اجتماعی روی آورده اند. حضور قدرتمند در فضای آنلاین نشان دهنده این است که شرکت شما بروز بوده و دائماً سعی در بهبود خود دارد. از اینستاگرام تا توییتر و تا وب سایت شرکت، عموم مردم حضور آنلاین این شرکت را دنبال می کنند و ارزش ها و فرهنگ آن را مورد بررسی قرار می دهند.
با معرفی صحیح شرکت، جذب استعدادهای مناسب برای شرکت آسانتر خواهد بود. به همین دلیل است که برندهای معروف استعدادهای برتر بیشتری را به خود جذب می کنند. بازار رقابتی روز به روز و به طور فزاینده ای داغ تر می شود و در این میان داشتن یک برند موفق اهمیت بسیاری دارد.
اثر برندینگ در ایجاد حس مثبت: یک برند می تواند قوی ترین دارایی باشد که یک تجارت در اختیار دارد، اما لزوما تعریف آن را آسان نمی کند. شاید به این دلیل باشد که در عصر دیجیتال، این تعریف دامنه گسترده ای دارد که نه تنها یک شرکت و محصول اصلی آن، بلکه افراد را نیز در بر می گیرد. ارزش درک شده و متعاقباً قیمتی که مردم باید برای خرید محصول و یا دریافت خدمات پرداخت کنند، ارتباط نزدیکی با برداشت آنها از برند دارد. اگر مشتری نام تجاری را نشانه کیفیت یا انحصاری بودن خرید خود بداند، با پرداخت هزینه ای بیشتر از میانگین بازار مشکلی نخواهد داشت اما اگر با وجود شناختن برند دیدگاه مثبتی نسبت به آن نداشته باشد ترجیح می دهد هزینه ای معادل میانگین بازار را در ازای آن بپردازد.
اثر برندینگ در رفتار مصرف کننده: ایجاد رغبت در افراد، این طبیعت انسانی است که وقتی چیزی جذاب به نظر می رسد و فکر می کنیم به نوعی زندگی ما را تقویت می کند، تمایل داریم که مالک آن باشیم.
مترادف با وضعیت و منزلت فرد: این یکی از دلایلی است که بسیاری از صاحبان مشاغل نوپا به بهترین لوگو، برند و عنوان فکر می کنند. آنها می دانند که تصویر اولیه به تنهایی برقرار کننده ارتباط با ارزش هایی است که برای توصیف آن هزاران کلمه نیاز است.
افزایش عزت نفس: ممکن است باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب نیز گردد در هر صورت هر برند بیانگر این است که هر فرد در ذهن خود تصویری خاص از خودش دارد و وقتی در پی خرید کالا و یا دریافت خدماتی هستند به دنبال اثبات خود با ویژگی های موردنظرشان هستند.
ایجاد حس تعلق: قبل از طلوع عصر بازاریابی محتوا، شنیدن سخنان بازاریابان در مورد افرادی که قصد پیوستن به شرکت را دارند تنها راه ارتباط با پشت صحنه محصولات و کسب و کارها بود اکنون اما با فراگیری برندها سخنان جدیدی برای گفتن دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برندینگ چیست و چه نقشی در رشد مشاغل دارد؟

نوع مطلب : رایگان

1131بار از این موضوع بازدید شده است

2 نفر این موضوع را پسندیده اند

0 دیدگاه برای این موضوع ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *